Piekło kobiet – strajk kobiet

To już dzisiaj będą ważyć się losy polskich kobiet. To już dzisiaj odbędzie się czytanie projektu zmieniającego ustawę z 7 stycznia 1993 roku, dotyczącą planowania rodziny, ochrony płodu ludzkiego i warunków dopuszczalności przerywania ciąży. Piekło kobiet!

Inicjatorka pomysłu, pani Kaja Godek chce decydować za wszystkie kobiety w Polsce. Chce zmuszać kobiety do przechodzenia traumy związanej z porodem, tylko po to, aby urodzić dziecko, które niebawem umrze… Pomysł Godek zakłada usuwanie ciąży na skutek gwałtu czy zagrożenia życia i zdrowia, ale nakazuje dotrzymanie ciężko chorego płodu, powołując się na prawo do życia dla wszystkich.

Nie twierdzę, że aborcja jest OK. w ogólnym pojęciu znaczenia tego słowa. Nie chcesz aborcji, to jej sobie nie rób! Chcę tylko, abyśmy my kobiety, same mogły decydować o tym, czy w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia, choroby płodu, czy dziecka powstałego w wyniku gwałtu, będziemy chciały je urodzić czy nie.

Na portalach i stronach organizacji pomocy kobietom, można przeczytać prawdziwe historie kobiet, które spotkały się z różnymi dramatami w życiu. Przede wszystkim nie potrafiły udźwignąć psychicznie tego, że 9 miesięcy nosiły pod swoim sercem chore dziecko, które tuż po porodzie musiały pochować. Historie kobiet, które same zostawały z wychowaniem chorych dzieci, ponieważ mężowie zwyczajnie nie udźwignęli odpowiedzialności i odeszli. Możecie przeczytać również o dramatach zgwałconych kobiet.

Moja babcia opowiadała mi kiedyś pewną historię, która miała miejsce w naszej rodzinie. Jej kuzynka została zgwałcona przez rosyjskiego żołnierza w czasie drugiej wojny światowej. Owocem tego gwałtu było dziecko, mój wujek, który dzisiaj ma swoje dzieci i wnuki. Moja ciotka dokonała wyboru, chciała mieć dziecko i je urodziła, być może dlatego, że była bardzo wierzącą osobą, a może dlatego, że była silną psychicznie kobietą, taką ją pamiętam.

I o to własnie chodzi nam, polskim kobietom, abyście dali nam wybór. Nie jestem matką, być może nie będzie mi to dane, ale chce mieć prawo wyboru zgodnie z tym, co gwarantuje mi Konstytucja, a gwarantuje mi godność człowieka, prawo o decydowaniu o swoim życiu osobistym, wolność sumienia i religii oraz ochronę praw. Strajk kobiet aktualnie trwa w całej Polsce.

Stańcie w obronie polskich kobiet by nie sprowadzano nas do podziemia. Nie sprowadzajcie do podziemia edukacji seksualnej. Zastanówcie się nad konsekwencjami tych pomysłów. Dajcie kobietom prawo do antykoncepcji, aby mogły w taki sposób zabezpieczyć się przed tyranem żyjącym pod jednym dachem. Edukujcie społeczeństwo, edukujcie młodych a wtedy nie będzie przemocy seksualnej. Kobiety nie są narzędziem w rękach mężczyzn. Każda z nas ma prawo decydować o sobie!

#STRAJKKOBIET #NIESKŁADAMYPARASOLEK #WALCZCIEZWIRUSEMNIEZKOBIETAMI #PIEKŁOKOBIET #KOBIETA

grafika: Marta Frej, Marta Franckowska, Lalki, Ania Bąk, Asia Sieradzan, strajk kobiet, grupa na fb: tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *