Kulki mocy – zdrowe słodkości dla każdego!

Kulki mocy uwielbiane są przez wszystkich. Dodadzą siły i mocy wtedy, kiedy naprawdę tego potrzebujesz. Te zdrowe słodkości to super pomysł na szybki deser nie tylko dla sportowca, dzieci również za nimi przepadają. Kulki są bardzo łatwe do przygotowania. Możesz użyć tych tych składników jakie aktualnie posiadasz w domu. Kiedy mnie nachodzi ochota na słodkie – robię kulki mocy!

Do zrobienia masy wykorzystałam: suszone morele, suszone daktyle, suszone śliwki, żurawinę, orzechy włoskie, ziarenka słonecznika, wiórki kokosowe, nasiona chia. Do obtoczenia wykorzystałam: wiórki kokosowe, zmielone orzechy, kakao oraz jagły.

Wykonanie: morele, daktyle, śliwki oraz żurawinę (razem) namoczyłam w miseczce, zalanej wodą do poziomu składników. Kiedy woda zabarwiła się od suszonych owoców, odlałam z niej 4 łyżki do szklanki i dosypałam do niej nasiona chia, aby one również namiękły.

W tym czasie zmieliłam orzechy i przygotowałam posypki w talerzykach.

Kiedy już owoce dobrze się namoczyły przełożyłam je do malaksera dodając do nich wszystkie suche składniki oraz chia. Wszystko razem zmieliłam na jednolitą masę. Masa powinna mieć konsystencję zwartą ale kleistą, jeśli jest za mało kleista dodaj kilka łyżek wody, w której moczyły się owoce, wymieszaj.

Zwilż ręce pod bieżącą wodą i rękoma formuj kuleczki. Następnie obtocz je w wybranej przez Ciebie posypce. Kulki dobrze jest schłodzić w lodówce przed podaniem. Mogą być przechowywane w szklanym pojemniku w lodówce do tygodnia czasu. Kulki mocy są zdrowe i pyszne! Smacznego!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *