CITY TRAIL Szczecin motywacja do biegania

Powrót do regularnego biegania po kontuzji nie zawsze bywa kolorowy. Na nowo uczysz się stawiać kroki, oddychać, planować… niekiedy bywa to niesamowicie trudne. Kontuzja spowodowała, że jakiś czas temu, zamieniłam bieganie po asfalcie na bieganie po leśnych ścieżkach, a cykl biegów CITY TRAIL, który odbywał się w Szczecinie, miał mi pomóc odzyskać motywację. Zatem zapisałam się na zimową edycję.

Przełamałam się. Prawda jest taka, że jeśli sami nie odnajdziemy w sobie wewnętrznej potrzeby, by wyjść pobiegać, to zostaniemy w domu kolejny dzień i każdy następny. Więc jeśli już zatęskniłam za bieganiem tak bardzooo, to żadna siła nie była w stanie mnie zatrzymać. Tym bardziej, że cykl biegów potraktowałam również jako rozgrzewkę do biegów górskich jakie miałam w planach na ten rok. Zobaczyłam cel.

Zawody CITY TRAIL to cykl biegów organizowanych w przepięknych okolicznościach przyrody Puszczy Bukowej przy Jeziorze Szmaragdowym. Teren iście pagórkowaty, który doskonale czuć w nogach następnego dnia po zawodach, w sam raz dla miłośników „górskiego” ścigania.

Czy oby nie porywam się z motyką na słońce? Moja biegowa aktywność od ostatnich dwóch lat zmalała i nie jestem już „taką biegaczką” jak kiedyś. Potrzebowałam czasu, aby uporać się z pewnymi sprawami, które skutecznie odciągały mnie od aktywności. Poza tym, spotkałam też na swojej drodze ludzi, przez których przestałam w siebie wierzyć. Chciałam uniknąć oceniania, porównywania mnie do innych, wytykania mnie palcami, bo od jakiegoś czasu biegam wyłącznie dla własnej satysfakcji. Z perspektywy czasu wiem, że nie można tak myśleć. Na szczęście każdy z nas ma również przy sobie garstkę prawdziwych przyjaciół, który powiedzą „no jasne, próbuj, nie poddawaj się, biegniemy razem”. Myślę, że biegowy świat daje wszystkim szansę, nadzieję i miejsca w nim jest wystarczająco dla każdego, niezależnie od tego czy jest szybki jak błyskawica, czy robi co może „pędząc jak żółw”.

Podjęłam wyzwanie i to była najlepsza decyzja ostatnich miesięcy. CITY TRAIL to niewątpliwie motywacja do biegania. Co miesiąc, począwszy od października spotykaliśmy się na zawodach. Terminy biegów Grand Prix Szczecin CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden 2019/2020 wyznaczone były na kolejne dni:

  • 20 października 2019
  • 24 listopada 2019
  • 22 grudnia 2019
  • 19 stycznia 2020
  • 23 lutego 2020
  • 15 marca 2020 (z powodu koronawirusa bieg nie odbył się).

Zapisując się na cały cykl, nie tylko wychodzisz na tym korzystnie finansowo, ale i masz motywację, by ruszać się, biegać, ćwiczyć by przygotować się na kolejne biegowe spotkanie z CITY TRAIL społecznością.

Zawody są formą rywalizacji i faktycznie miło jest podziwiać tych najlepszych. Najbardziej cieszył mnie widok małych dzieci zmierzających do mety. Ale są wśród nas także „zwykli śmiertelnicy” jak ja, którzy bieganie z różnych przyczyn traktują jako dobrą zabawę, odskocznię, formę rekreacji, pasję, możliwość spotkania się ze znajomymi, których cieszy każdy przebyty kilometr bez względu na swój wiek, wygląd, chorobę czy lata biegowej praktyki.

Bieganie jest tak wspaniałym sportem, w którym możemy zaobserwować walkę człowieka z samym sobą i to jest piękne. W sporcie amatorskim jakim jest bieganie to my sami odpowiadamy za realizację naszych celów oraz za własne zdrowie, dlatego w żaden sposób nie powinniśmy porównywać się z innymi. To nasze cele, nasze wyzwania i nasza radość na mecie! Z niecierpliwością czekam na medal i kolejne spotkania w innych edycjach! Organizacja imprezy na duży plus! Atmosfera – to my ją wspólnie tworzymy. A najważniejsze jest to, że nam wszystkim chce się chcieć (biegać) !!!

Wasza Fiolka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *